תקרות אקוסטיות,תקרות פח,תקרות מגשים,תקרות מתיחה-יתרונות וחסרונות

 

מהי תקרה אקוסטית?

תקרה אקוסטית, כשמה כן היא, תקרה שמטרתה לשפר את האקוסטיקה בחלל בו היא מותקנת. היא סופגת רעשים ומונעת הדהוד. במקומות הומי אדם, כמו למשל תיאטרון או בית קולנוע, תקרה אקוסטית אינה רק בגדר המלצה, היא פשוט מתחייבת. מקומות נוספים הדורשים תקרה אקוסטית הם אולפני הקלטה, שם לרוב מוסיפים גם קירות אקוסטיים לצורך בידוד מושלם, חדרי ישיבות במשרדים ועוד. עם הזמן, התפתח תחום התקרה האקוסטית, ומעבר לשימושיה כמבודדת רעשים, נמצאה התקרה האקוסטית מושלמת כאלמנט עיצובי, כאשר ניתן "לשחק" איתה בגבהים שונים, להנמיך אותה בצורה מעוגלת, ועוד, וכן כאלמנט מושלם להסתרת חוטי חשמל, צנרת, מיזוג אוויר ועוד. תקרה אקוסטית היא בעלת יתרונות רבים אולם ישנם גם מספר חסרונות.

 

תקרה אקוסטית- יתרונות וחסרונות

קיימים מספר סוגים של תקרה אקוסטית, לכל אחד מהסוגים יתרונות ואף חסרונות:

 

תקרה מינרלית- תקרה זו עשויה חומרים טבעיים כגון צמר סלעים ועוד. תקרה זו מתאפשרת במגוון מרקמים וגוונים. יתרונה- תקרה זו עמידה בפני אש ולחות, היא זולה, ואורך החיים שלה הוא רב. חסרונה- מדובר בתקרה עדינה הזקוקה למשנה זהירות בתחזוקה שלה.

 

תקרת מתכת- תקרה זו היא תקרה עשויה פלטות מתכת מחוררות, כאשר הערך האקוסטי גדל, בהתאם לאחוזי החירור בה. יתרונה- זולה, מתכת היא חומר שעלותו נמוכה, עמידה ועם אורך חיים רב.

חסרונה- זוהי תקרה בעלת מראה קר, ואינה דקורטיבית במיוחד. מתאימה לתעשיית ההייטק ומבנים תעשייתיים אחרים.

 

תקרת גבס- תקרה זו עשויה לוחות גבס מחוררים. החירור יכול להיות בצורת עיגול , מרובע, או חירור מיקרו. יתרונה הבולט הוא, כי מדובר במוצר אקולוגי וידידותי לסביבה. כמו כן היא דקורטיבית מאד, וניתן ליצור ממנה פתרונות יפים ומרהיבים, לעגל אותה ועוד. חסרונה- לוחות עדינים.

 

תקרת עץ- מדובר בתקרות עשויות לוחות עץ המעניקות תחושת חמימות לחלל בו הן מותקנות.

יתרונה- זוהי תקרה יפה מאד, ונעימה לעין.

חסרונה- לא בטיחותית במצבי שריפות ויקרה מאד.

 

תקרת פיברגלס- תקרה זו עשויה צמר סלעים, ומתאימה למקומות בהם נדרשת רמת אקוסטיקה גבוהה.

יתרונה- עונה על ציפיות האקוסטיקה, ומבודדת רעשים במידה ניכרת.

חסרונה- עדינה מאד, ומחייבת טיפול זהיר בה.

 

תקרת יריעות נמתחות- מדובר למעשה ביריעות עשויות ויניל שניתן למתוח אותן. בשילוב עם חומר מבודד מעליהן, הן הופכות לאקוסטיות. מראה תקרה זו הוא מגוון ויפה עד מאד, ומאפשר שימוש בפרופילים אשר יוצרים עצוב גלים, בצורת כיפה, וכל שימוש אחר. תקרה זהו מתאימה מאד למקומות נמוכים מאד.

יתרונה- יופייה ומגוון האפשרויות שלה, עמידה מאד.

חסרונה- עלויות גבוהות במיוחד.

 

בכל התקרות האקוסטיות ניתן לשלב תאורה, גלויה או נסתרת.

 

אנו בלביא פרויקטים נותנים שירות בין היתר למשרד הבטחון בפריסה ארצית לשופרסל לתאטרון הקאמרי גם לחברות קבלניות כמו לוינשטיין, אפרידר, מסעדות בתי קפה ומיטב המוסדות

 

נשמח לייעץ ולהגיש עבורכם הצעת מחיר הוגנת

 

בברכה 

 

 אמיר-לביא פרויקטים 054-8329369

 44

 

 

 

 

  

http://www.hecht-efraim.co.il 

    

 http://www.orbond.co.il

 

 

  http://www.malm.co.il/

 

 

 http://www.judea-ex.co.il